Якщо не хочеш на кожній зупинці клеїти пластирем ноги, страждати від натертостей, не мати змоги банально ходити по пересіченій місцевості, то віднестись до вибору взуття потрібно з усією серйозністю.

Одразу відмічу ключові моменти при виборі взуття в похід:

  1. Взуття має бути зручним, не тиснути на ногу, мати запас по величині (великий та безіменний палець не мають впиратися в передній край черевика), бо на 2-3 день походу нога набухне, та збільшиться в розмірах. Це варто враховувати. Якщо взуття нове, не розношене Тобою, то ОБОВ’ЯЗКОВО його потрібно розносити на протягом хоча б 1 тижня.
  2. Підошва має бути товстою, не «лисою», без тріщин, зчесувань, та явних механічних пошкоджень. Хорошим вибором буде взуття з підошвою фірми VIBRAM, Contagrip.
  3. Варто аби передня частина була захищена товстою резиною чи шкірою, яка би захистила пальці від ударів об каміння, гілля, та інших перешкод на шляху.
  4. Варто аби взуття дихало, нога в ньому не парилася, не створювала неприємні запахи. В цьому може допомогти вибір мембранного взуття з лейбою GORE-TEX. Взуття буде дихати, але при цьому й не буде промокати. а на літо, можна взяти взуття з багатошаровою сіточкою, яка забезпечить хорошу терморегуляцію і відвід запахів.

При виборі взуття варто одразу відкинути: кеди, бутси, бігові кросівочки (такі кросівки можна взяти як змінне чи запасне взуття, бо них часто надто м’яка підошва та немає захисту від ударів), туфлі, та інші види взуття, які не відповідають описаним вище вимогам. Не раджу брати берці, понатираєте ноги, краще вже взяти кросівки.

Взуття, яке потрібне для походів, частіш за все називається хайкінговим та трекінговим.

На рахунок вибору між кросівками чи черевиками, надайте перевагу тому, в чому вам дійсно зручно. Черевики краще тримають ногу, дозволяють не боятись роси та мілких калюж, довше залишаються сухими в дощ. Проте хороші кросівки також дарують насолоду від подорожі, явно полегшуючи вагу на ногах. До того ж, знайти підходящі кросівки явно легше, ніж черевики. Якщо виришіте обрати кросівки, то, з власних спостережень, краще брати ті, що швидко сохнуть, ніж ті, що довго промокають.

Варто також відмітити відомі фірми-виробники якісного взуття для трекінгу. Якщо взяти взуття саме таких виробників, то можна бути впевненим у тому, що вони гарно прослужать тобі та твоїм ногам. Це Asolo, Hanwag, LaSportiva, Lowa, Mammut, Meindl, Scarpa, Zamberlan, Salewa, Jack Wolfskin, Merrell, The North Face, Hi-Tec, Raiche, Salomon.

Отже, з тяжкою артилерією визначилися.

Для змінного взуття краще обрати капці по типу «кроксів», тобто з задньою шлейкою чи просто взяти звичайні капці за 50 грн. Або ж взяти міцні сандалі, бажано з таких, які б швидко сохли, та могли в разі чого зійти за основне взуття (хай так не станеться).

Повний список речей у похід шукайте тут

Автор статті: Захар Іванов